تبلیغات
آرمان خواهی - آه مظلوم خانمان سوز است

آرمان خواهی

هو العزیز

انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی(ره)به پیروزی رسید،فقط یک شعار و یک اسم خاص نیست.طبق فرموده رهبر معظم انقلاب،انقلاب اسلامی ایران نشئت گرفته از قیام و نهضت اباعبدالله(ع)است و به همین دلیل انقلاب ایران،برای بقا،باید در راستای همان اهداف قیام امام حسین(ع)حرکت کند،در غیر این صورت جز اسم و شعار خاصیتی نداشته و دچار عقب گرد می گردد.یکی از اهداف سید الشهدا(ع) برای قیام،طبق فرمایش آن حضرت،دفاع و باز  پس گیری حقوق مظلومین و محرومین جامعه از متکبرین و زورگویان بود.پس باید سرلوحه وظایف مسئولین در جمهوری اسلامی،تلاش در راستای اعاده و دفاع از حقوق مستضعفین باشد.                                            

حضرت رسول(ص)در این باره میفرمایند:"هرگز امتی به به مقام قداست نمیرسد مگر آن وقت که وضع به این منوال باشد که ضعیف حقش را از قوی بدون لکنت زبان بگیرد."اکنون در حالی این حدیث را ذکر می کنم که حجت الاسلام جهانشاهی(معروف به طلبه سیرجانی) حدود 4 ماه است که بدون هیچ تفهیم اتهامی و بی هیچ جرمی! در زندان به سر می برد و هیچ خبر و اطلاع موثقی از ایشان در دست نیست.

آیا عدل علوی اینگونه اقتضا میکند که شخصی بی پناه را فقط به خاطر اعتراض علیه فساد و بی عدالتی،در بند کرده،بدون تشکیل دادگاه،4 ماه وی را زندانی کنید و به این دلیل که نه آقازاده است و نه سرمایه دار،در بایکوت خبری کامل اجازه ملاقات با نزدیکترین کسانش را هم به او نمی دهید؟

این سوال پیش می آید که حضرات چگونه به شخصی دیگر که علیه امنیت ملی اقدام کرده و متهم به فساد اقتصادی و جاسوسی است،آزادی داده و اجازه گرفتن وکیل و رجوع به پزشک و ملاقات با خانواده اش را به راحتی میدهند اما در برابر اقدامی و جنبشی علیه فساد و تبعیض و اعتراض در راستای آرمان های امام(ره)،با شدت برخورد میکنند؟قوه قضائیه چرا و به چه توجیهی در برابر بزرگترین فسادها در جامعه سکوت کرده و به گونه ای رفتار میکند که مردم شک کرده و احساس کنند که دستگاه قضا فشل بوده و قدرت برخورد با ام الفسادها را نداشته و فقط زورش به عده ای بی پناه و سیلی خورده می رسد؟

دستگاه قضا با این عملش،این شبهه را در اذهان ایجاد می کند که تفاوت دستگاه قضاوت در نظام اسلامی با دستگاه قضا دررژیم منحوس گذشته،فقط در تغییر نام بوده و عمل در راستای عدالت اجتماعی که نقطه جدایی جمهوری اسلامی با حکومت های دیکتاتور و خودکامه است،عملا تحت الشعاع سیاسی بازی و حزب بازی و آقازادگی قرار گرفته و ذبح شده است.

امام خامنه ای(مد ظله العالی) در این مورد میفرمایند:"اگر ما نتوانیم فضای اسلامی به معنای واقعی را در جامعه پیاده کنیم،عدل اسلامی را در دستگاه قضاوت و حکومتمان نشان دهیم و نتوانیم زمینه های تداول ثروت بین اغنیا را که اسلام آنرا منع کرده است،با نظام اقتصادی درست در جامعه اسلامی از بین ببریم و نتوانیم اخلاق و ارزش های اسلامی را در جامعه مجسم و محقق کنیم،در نتیجه نظامی با پرچم و اسم اسلام،اما با حقیقت و معنای غیر اسلامی و احیانا جاهلی خواهیم داشت؛که هر چیزغیر اسلامی باشد جاهلی است.اگر خدای نکرده چنین شد ما همان موذن بد صدایی خواهیم بود که صدا و آهنگ ناخوش ما،به جای آنکه به اسلام عزت و آبرو ببخشد،آن را دچار سرشکستگی خواهد کرد."

طبق فرموده رهبر جامعه دستگاه قضایی باید ملجا و مامن مردم به حساب آید و مردم باید این دستگاه را به منزله پدری مهربان برای خود دانسته و دلشان نسبت به هر ظلمی به اتکاء این پدر مهربان قرص و محکم باشد.

آیا قوه قضائیه با این نوع عملکرد انتظار دارد پناهگاه مردم به حساب آید؟این گونه به نظر می رسد که دستگاه قضا خود را پدر قشری محدود از افراد جامعه می داند و به همین دلیل فقط در راستای تامین حقوق این افراد تلاش کرده و برای خود تکلیفی در قبال مابقی افراد جامعه،خصوصا مستضعفین،تعریف نکرده است.آیا مسئولین قضایی با این دست اقدام های منفعلانه در برابر ظلم و بی عدالتی،خود مرتکب ظلم نشده اند؟

آیا دستگاه قضا با این نوع عملکرد شان روحانیت متعهد را ارج می نهد،روحانیتی که امام خمینی(ره)در مورد آنان میفرمایند:"روحانیون مبارز و متعهد به اسلام در طول تاریخ و در سخت ترین شرایط همواره با دلی پر از امید و قلبی سرشار از عشق و محبت به تعلیم و تربیت و هدایت نسل ها همت گماشته اند و همیشه پیشتاز و سپر بلای مردم بوده اند؛بر بالای دار رفته اند و محرومیت ها چشیده اند."

اللهم ما بنا من نعمت فمنک

 


پی نوشت:1.مجله راز های شهر راز که با تلاش دوستان با اخلاصم در موسسه اندیشه و بصیرت بعد از سنگ اندازی های زیاد بالاخره به چاپ رسید را شدیدا برای مطالعه به دوستان توصیه می کنم.

2.جناب قوه غذاییه تبریک حقیر سراپا تقصیر را به مناسبت برخورد قاطعتان با مظلومین پذیرا باشید!!! اینکه طلبه ی مجاهد را به سه سال و نیم حبس محکوم کردید نشان از اقتدار شماست!!! خداوند شما را پایدار کند که این قدر محکم سربازان ولایت و آرمان خواهان پابرهنه را محکوم میکنید.در این رابطه بخوانید:

تبعیض پشت تبعیض  

نگاهی به برچسبهای نچسب طلبه سیرجانی


نوشته شده در یکشنبه 1 بهمن 1391ساعت 10:39 ب.ظ توسط هادی مسعودی| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin